Aklınızdaki Soruların Cevapları

Sorularınızı cevaplamak ve ehliyet alma sürecinde başarılı olmanız için yanınızdayız.

Ehliyet alırken istenilen belgeler nelerdir?

Nüfus Cüzdanı, Öğrenim Belgesi, Sağlık Raporu, Biyometrik Fotoğraf (5 Adet)

Sınav Tarihleri ne zaman?

Kurs bitiminden sonra sınav ücreti yatırılıyor. Kursa haber veriyorsunuz. Biz sizlerin adına randevu alıyoruz. Birkaç gün içerisinde belli oluyor.

Sınavda kaldım, ne yapmalıyım?

Hem teorik hem de direksiyon sınavına 4 kez girme hakkınız var. Teorik sınavdan kaldığınız zaman 15 gün sonra tekrar sınav ücreti yatırıp kursa haber vermeniz gerekir. Direksiyon sınavından kaldıktan sonra kursa sınav ücreti ödemesi yapmanız gerekmektedir.

Kurs ne zaman başlıyor?

Her ayın onunda ve yirmisinde gruplar açılıyor. Kayıt olma tarihinize göre bu gruplardan birine dahil oluyorsunuz.

Ders saatleri nasıl?

Talebe göre değişmekle birlikte hafta içi 18:00 ile 20:50 arası, bazen 18:00 ile 21:50 arası ders işlemekteyiz. Hafta sonları 12:00 ile 17:50 arası derslerimiz devam etmektedir. Detaylı bilgi için lütfen arayınız.

Derslere katılım zorunlu mudur?

Evet. Toplamda 8 ders saatinde devamsızlık Milli Eğitim müfettişlerince tespit edilirse kurstan kaydınız silinir. 

Hangi teorik derslerden sorumluyuz?

Trafik ve çevre bilgisi, trafik adabı, motor teknik bilgisi, ilk yardım olmak üzere 4 dersten sorumlusunuz. Teorik sınavı başarıyla geçmeniz halinde B sınıfı ehliyetlerde 14 ders, A1 ve A2 sınıfı ehliyetlerde 12 ders direksiyon eğitimi verilmektedir.

Şehir içi özel ders veriyor musunuz?

Evet. Manuel ve otomatik vitesli araçlarla şehiriçi özel ders veriyoruz.

Dosyam yandı, ne yapmalıyım?

Kayıt olduğunuz ücret karşılığında yeni dosya açtırmalısınız. Başka sürücü kursunda dosya yakan adayların eski sürücü kurslarından kaydını sildirmesi gerekmektedir.

Tüm sınavlardan başarıyla geçtim, nasıl bir yol izlemeliyim?

Sınav tarihinden yaklaşık 3-4 gün sonra adınıza düzenlenmiş sertifika ile Halk Bankasından yatırılacak vergi makbuzu ile daha önceden internetten alınmış randevu günü ve saatinde nüfus müdürlüğüne başvurarak ehliyetinizi çıkartabilirsiniz. Size verilen geçici ehliyet ile araç kullanabilirsiniz. Birkaç gün içerisinde ehliyetiniz nüfus müdürlüğüne beyan ettiğiniz adresinize postalanacaktır.