Direksiyon Eğitimi

direksiyon egitimi

Direksiyon Eğitimi

Direksiyon eğitimi dediğimiz sürücü kursu sürüş eğitimleri ülkemizde yasal olarak sadece sürücü kursları tarafından verilmektedir. Ehliyet almak isteyen bütün sürücü kursu adayları alanında uzman direksiyon hocalarından  (biz onlara motorlu taşıtlar sürücüleri direksiyon eğitimi öğreticisi diyoruz ) ders almakta ve trafikte araç kullanmaya bu şekilde hazırlanmaktadırlar.

Ayrıca hali hazırda ehliyeti olan sürücülerimiz içinden yeterli derecede pratik sürücü kursu direksiyon tecrübesine sahip olmadığına inanan sürücülerimizde ek olarak direksiyon eğitimi alarak kendilerini trafikte araç kullanmaya hazırlamaktadırlar.

Direksiyon eğitimlerinde direksiyon hakimiyeti kazanabilmek için iyi bir direksiyon hocasıyla birlikte çalışmanızda yarar vardır. Park İzmir Sürücü Kursu direksiyon hocalarımız bu konuda oldukça deneyimli ve sürücü adayı psikolojisinden anlayan empati yapabilen eğitmenlerdir. Kendinizi trafik şartlarına psikolojik olarak sürücü kursu direksiyon eğitmenlerimizle ön görüşme yaparak hazırlayabilirsiniz.

Direksiyon derslerinde esas olan psikolojik olarak bu eğitime hazırlanmaktır. Gerisi zaten kolaylıkla gelecektir. Unutulmamalıdır ki kimse direksiyon hakimiyeti ile doğmaz, ancak iyi bir eğitim ve pratikle herkes direksiyon hakimiyeti kazanabilir.

Park İzmir sürücü kursu Karşıyaka ilçemizde faaliyet göstermektedir. Direksiyon eğitimine başlamadan önce mutlaka Karşıyaka ‘da bulunan sürücü kursumuza gelerek ön görüşme yapınız. Ayrıca direksiyon dersi için direksiyon eğitmenlerimiz sizlere telefon ile de gerekli ön bilgileri vermekten memnuniyet duyacaklardır.

Direksiyon Hakimiyeti

Direksiyon hakimiyeti kazandıktan sonra L park ve Paralel park gibi sürücü kursu sınavında karşılaşacağınız park teknikleri ile sürüş eğitiminize devam etmeniz büyük önem taşımaktadır. Zira direksiyon hakimiyeti kazanmamışsanız hali hazırda paralel park ve L park araç park yöntemlerini  uygulamanız oldukça zor olacaktır. Ayrıca direksiyon hocanız ile kuracağınız iyi bir iletişim sizin başarınızda ki en önemli anahtar olacaktır. Önceden hiç tecrübesi olmayan bir adayın kaput ve bagaj eğitimleri ile uğraşmaktan daha çok direksiyon hakimiyeti kazanmaya ihtiyacı olduğu da tartışılmaz bir konudur.

Direksiyon eğitimi verilirken başka bir önemli konuda öğrenciden öğrenciye değişiklik gösteren günlük tek ders mi? yoksa 1 saati aşan birden fazla blok ders olarak mı? direksiyon eğitiminin verilmesi gerektiğidir. Bu duruma tabii ki sizi eğiten direksiyon hocanız karar verecektir.

Ön görüşme yapmak için sizleri kurs merkezimize ve 0 232 365 0 333 numaralı telefonumuza bekliyoruz.

İletişim bilgilerimiz için lütfen burayı tıklayınız !

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir